Podłogi przemysłowe

Podłogi przemysłowe wykonane z drewna naturalnego wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również wyróżniają się szeroką gamą innych zalet. Dodatkowo są przystępne cenowo, co powoduje, że znajdują wielu zainteresowanych – to pomysł na oryginalną podłogę drewnianą na każdą kieszeń.

Podłogi te wybierane są między innymi do pomieszczeń przemysłowych, magazynowych, również do pomieszczeń reprezentacyjnych w domach czy w biurach.

Do wykonania podłóg przemysłowych stosuje się specjalny bruk drewniany lub niewielkie listewki, z których wykonuje się parkiet przemysłowy, nazywany inaczej mozaiką przemysłową. Wykorzystuje się zarówno gatunki drzew lokalnych, na przykład buk, dąb, jesion, jak i drewno egotyczne, przykładowo tek czy merbau. Elementy wykorzystywane do tworzenia podłóg przemysłowych są niewielkie, co powoduje, że ich ryzyko odkształcenia się pod wpływem temperatury i wilgoci jest niższe. Można także układać je na różne sposoby, aby uzyskać ciekawy rezultat wizualny.

Najważniejsze zalety podłóg przemysłowych:

atrakcyjny wygląd – możliwość uzyskania różnych efektów dzięki ułożeniu listewek czy bruku, na przykład w jodełkę, szachownicę, cegiełkę
wysoka wytrzymałość w porównaniu do zwykłych podłóg drewnianych, na przykład na upadające przedmioty i inne wgniecenia, ponieważ elementy układane są na sztorc
większa odporność czynniki zewnętrzne – wilgoć, zmiany temperatury
możliwość cyklinowania – renowacja podłóg możliwa do przeprowadzenia wtedy, gdy podłoga nie wygląda już dobrze
przystępne ceny w zestawieniu do innych typów podłóg drewnianych

Jeżeli są Państwo zainteresowani parkietem przemysłowym, zachęcamy do skorzystania z usług w naszej firmie LubParkiet – działamy w Warszawie, Lublinie, a także innych miejscowościach w Polsce. Zapewniamy kompleksową, profesjonalną obsługę w atrakcyjnych cenach.
Zapraszamy!