Cyklinowanie parkietów i podłóg drewnianych

Jednym z najważniejszych atutów drewnianych podłóg jest możliwość ich renowacji. W przeciwieństwie do innych typów pokryć podłogowych mogą być one poddane procesowi cyklinowania, czyli starcia zewnętrznej warstwy i odsłonięciu naturalnego piękna drewna. Cyklinować można nawet starsze, mocno zniszczone podłogi – dzięki temu procesowi można sprawić, że będą one znów wyglądały atrakcyjnie i posłużyć na lata.

W naszej firmie LubParkiet dysponujemy nowoczesnym sprzętem przeznaczonym do cyklinowania bezpyłowego. Jest to technika pozwalająca na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów z zebraniem pyłu powstającego podczas szlifowania nawierzchni. Stosujemy także specjalne szlifierki krawędziowe – brzegowe, które służą do obróbki płaszczyzn.

Oferujemy cyklinowanie podłóg drewnianych takich jak:

parkiety
deski podłogowe
mozaiki drewniane
i innych podłóg z naturalnego drewna

Cyklinowanie podłogi

Aby cyklinowanie podłogi przyniosło odpowiedni rezultat, konieczne jest zastosowanie odpowiednio dopasowanych materiałów ściernych od większej do najmniejszej gradacji. Papiery ścierne dobierane są w zależności od gatunku zastosowanego drewna, wzoru podłogi czy stopnia jej zniszczenia.

Nawierzchnia

Jeżeli nawierzchnia posiada ubytki, wówczas przeprowadzana jest kompleksowa renowacja podłóg, która polega na szpachlowaniu rys i innych nierówności. Po zakończeniu cyklinowania wykonuje się polerowanie, aby ujednolicić różnice. Na koniec przeprowadza się lakierowanie parkietu lub przeprowadza się olejowanie w zależności od życzeń klienta.

LubParkiet – cyklinowanie – Warszawa, Lublin i inne miejscowości – zachęcamy do skorzystania z naszych usług!